Balıkesir El Yapımı Tabela

El Yapımı Tabela

Tabelalar, bir şirketin ya da firmanın en önemli reklam araçlarından biridir. Firmanın ne iş yaptığını ve prestijini sergileyen bu tabelalar mutlaka uygun malzemelerden seçilmeli ve tasarımı da buna uygun olarak yapılmalıdır.

El yapımı tabela eski dönemlerde kullanılan ve zamanla kullanılırlığını yitirmiş tabela çeşitleri arasında yer almaktadır. Ancak pek çok özel mekan tarafından da bu tabelalar halen kullanılmaktadır.

El yapımı tabelalarda oldukça farklı bir işçilik gözlemlenmektedir. İşlemelerin her biri kişilerin elinden çıkma olduğundan dolayı adeta sanat eseri niteliği taşımaktadır. Yoğun olarak da sanat evleri tarafından bu tabelalar kullanılmaktadır. Üzerinde çiçek motifleri ya da graffiti gibi sanatların yer aldığı bu tabelaların yapımında dikkat edilmesi gereken belli unsurlar da bulunmaktadır.

El Yapımı Tabela Nasıl Yapılır?

El yapımı tabela siparişi verirken kişi ya da firmaların belli unsurları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. El yapımı tabelalarda genellikle ahşap ya da sac malzemeler kullanılmaktadır.

Elektrostatik boyalar ile bu malzemelerin üzerine firmanın logosu ve iletişim bilgileri yazılmaktadır. Oldukça meşakkatli bir iş olan el yapımı tabelalarda aynı zamanda farklı desen ve motifler de kullanılabilmektedir. Bu motifler de yine sanata eğilimi olan uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Restoranlar, sahil balıkçıları, sanat evleri ya da müzikholler genellikle bu tabela çeşitlerini tercih etmektedir. Bu tarz tabelalar müşteriler tarafından çok daha fazla ilgi görmektedir.

Bir yanıt yazın

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun